Saganaqi *Antipaste tipike greke*

Saganaqi *Antipaste tipike greke*

Djathi qe perdoret per kete lloj pjate, eshte djathi kackavall i deles KLEGEN i cili skuqet ne nje tigan te vogel derisa te formoje flluska ne siperfaqen e tij dhe shpesh sherbehet me limon dhe piper siper. Përbërësit për 4...

READ MORE
Bakllava

Bakllava

Për një tepsi bakllava:GatimiPër një tepsi bakllava: 1 kg miell 7 veze 1 gote vaj 1 gote qumesht 3%  Klegen me etiket te kuqe pak kripe 1 kg arra qe do ti keni copetuar gjalpe Klegen i shkrire per ta hedhur midis petave Gatimi Nga 7 vezet , 4...

READ MORE
Petulla me kos Klegen

Petulla me kos Klegen

Përbërësit për 4-5 personaGatimiPërbërësit për 4-5 persona Miell 2 gota uji kos Kegen 1 gote uji vezë 1 kokerr kripe sode 1/2luge kafeje vaj 2 filxhane kafeje Gatimi Në një tas porcelani vendosen vezë, kos, kripë dhe yndyrë, rrihen mirë dhe...

READ MORE
Gurabije te shkrifeta me gjalp Klegen

Gurabije te shkrifeta me gjalp Klegen

Përbërësit për 30-35 kurabijeGatimiPërbërësit për 30-35 kurabije 200gr miell 00 230gr gjalp Klegen 60gr niseshte bustine vanilje 30gr sheqer pluhur + 60gr per sperkatje 1 bustine vanilje pak kripe Gatimi Bashkojme si fillim ne nje tas te madh...

READ MORE
Biskota me Gjalp Klegen

Biskota me Gjalp Klegen

Përbërësit për 25 biskotaGatimiPërbërësit për 25 biskota 170gr miell 130gr gjalp 70gr sheqer pluhur bustine vanilje 1 te bardhe veze pak kripe Gatimi Nxjerrim gjalpin nga frigoriferi dhe e leme ne temperature ambjenti per te pakten 5 ore (ose e...

READ MORE
Sallatë Kapreze

Sallatë Kapreze

Kjo sallatë përdoret shpesh si antipastë, por ndonjëherë mund të shërbejë edhe si pjatë e dytë për ata që duan të ruajnë linjat. Eshtë e përbërë nga domate dhe djath dele Klegen, të prera këto në feta apo në kubik dhë të rregulluar më kripë, vaj...

READ MORE
Sallatë Rozafa

Sallatë Rozafa

Sallata Rozafa, është një sallatë tipike festive dhe tradicionale e zonës së Shkodrës, shijet e së cilës harmonizohen në mënyrë të shkëlqyer me njëra-tjetrën; shija e lakrave të egra, ajo e ëmbël dhe delikate e dardhës dhe së fundi shija e...

READ MORE