Saganaqi *Antipaste tipike greke*

Saganaqi *Antipaste tipike greke*

Djathi qe perdoret per kete lloj pjate, eshte djathi kackavall i deles KLEGEN i cili skuqet ne nje tigan te vogel derisa te formoje flluska ne siperfaqen e tij dhe shpesh sherbehet me limon dhe piper siper. Përbërësit për 4...

READ MORE
Bakllava

Bakllava

Për një tepsi bakllava:GatimiPër një tepsi bakllava: 1 kg miell 7 veze 1 gote vaj 1 gote qumesht 3%  Klegen me etiket te kuqe pak kripe 1 kg arra qe do ti keni copetuar gjalpe Klegen i shkrire per ta hedhur midis petave Gatimi Nga 7 vezet , 4...

READ MORE
Krem Djathi

Krem Djathi

Djath I shkrire Nje produkt I ri I sjelle nga Klegen. Per nje mengjes te shpejt te shendetshem dhe te mbushur me energji perdorni Djathin e Shkrire Klegen. I rekomanduar te konsumohet nga te gjitha grupmoshat. Mund ta gjeni ne variantin e...

READ MORE
Petulla me kos Klegen

Petulla me kos Klegen

Përbërësit për 4-5 personaGatimiPërbërësit për 4-5 persona Miell 2 gota uji kos Kegen 1 gote uji vezë 1 kokerr kripe sode 1/2luge kafeje vaj 2 filxhane kafeje Gatimi Në një tas porcelani vendosen vezë, kos, kripë dhe yndyrë, rrihen mirë dhe...

READ MORE
Gurabije te shkrifeta me gjalp Klegen

Gurabije te shkrifeta me gjalp Klegen

Përbërësit për 30-35 kurabijeGatimiPërbërësit për 30-35 kurabije 200gr miell 00 230gr gjalp Klegen 60gr niseshte bustine vanilje 30gr sheqer pluhur + 60gr per sperkatje 1 bustine vanilje pak kripe Gatimi Bashkojme si fillim ne nje tas te madh...

READ MORE
Biskota me Gjalp Klegen

Biskota me Gjalp Klegen

Përbërësit për 25 biskotaGatimiPërbërësit për 25 biskota 170gr miell 130gr gjalp 70gr sheqer pluhur bustine vanilje 1 te bardhe veze pak kripe Gatimi Nxjerrim gjalpin nga frigoriferi dhe e leme ne temperature ambjenti per te pakten 5 ore (ose e...

READ MORE
Salca Klegen

Salca Klegen

Gjizë Gjiza perfitohet pas perpunimit te djathit kackavall ne temperature 85*c. Nje produkt I lehte per organizmin dhe ndihmon ne uljen e diabetit. Mund ta gjeni ne variantin pa kripe te paketuar ne kuti plastike higjenike ne variantet 450gr dhe...

READ MORE
Djathë  me erëza

Djathë me erëza

Djathë me Arra Djathi me I mire kackavall, bashkuar me boronicat te rritura ne Alpet Shqiptare, I stazhonuar per te pakten tre muaj jep nje shije te vecante, i sjelle per here te pare ne tregun Shqiptare nga Klegen. Mund ta gjeni ne paketimin...

READ MORE
Kaçkavall

Kaçkavall

Kaçkavall Lope Perpunuar me qumeshtin me te mire te lopes ne menyre artizanale bashkuar me teknologjine me te fundit ne perpunimin e djathit Kackavall. I stazhonuar ne dhoma me teknologjine e fundit me kontroll te lageshtires dhe cdo elementi...

READ MORE
Gjalpë

Gjalpë

Gjalpë i freskët Gjalpi eshte nje produkt qe perfitohet nga skremimi I yndyres se qumeshtit. Gjalpi eshte nje produkt qe permbane 84% yndyre. Aroma dhe vlerat e tij ushqyese e bejne ate qe te jete i domosdoshem ne gatimet tuaj te...

READ MORE
Kos & Dhallë

Kos & Dhallë

Kos Produkt I lehte dhe I freskte per organizmin. Sugjerohet te perdoret qe ne moshe te vogel. Kosi Klegen mund ta gjeni ne dy lloje te ndryshme, me yndyre te plot dhe me 0% yndyre te gjitha variantet mund te gjenden ne paketime 200gr, 350gr ne...

READ MORE
Djathë i bardhë

Djathë i bardhë

Djathë Lope Djathi I bardhe I lopes I  perpunuar me teknologjine me te mire per perpunimin e djathit feta me shijen autentike Shqiptare. I stazhonuar per te pakten dy muaj ne dhomat me moderne te stazhonimit ne Shqiperi.Mund ta gjeni ne paketime...

READ MORE